| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Etäisyyssuhde | 1.36-2.03 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| 12V ohjaus | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kontrastisuhde | 10000:1 |
| Kirkkaus | 2 200 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | 4K |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 470 mm |
| Korkeus | 225 mm |
| Syvyys | 565 mm |
| Paino | 18,5 kg |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 530 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 290 |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 31 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 23 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 15-102 kHz |
| V-Sync Range | 23-120 Hz |
| Lamppu | |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 20 000 tuntia |