| Valmistaja | BitFenix |
| Takuu | 7 v |
| Teho | 750 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Irroitettavat kaapelit | On |
| Tuulettimen koko | 135 mm |
| 80 PLUS Gold -sertifikaatti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 150 mm |
| Korkeus | 86 mm |
| Syvyys | 160 mm |
| Virrananto | |
| 12V1 | 25 A |
| 12V2 | 25 A |
| 12V3 | 40 A |
| 12V4 | 40 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 4 |
| 4 pin molex | 8 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 6+2 pin PCI-E | 6 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |
| 4+4 pin CPU | 1 kpl |