| Valmistaja | Blackberry |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Puheaika (maksimi) | 9 h |
| Soittoäänet | MP3 |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS, MMS, E-Mail, pikaviestit |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| QWERTY-näppäimistö | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 240 h |
| Prosessori | Dual Core 1.5 GHz |
| Soittoäänien lataus | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 Low energy + aptX |
| Versio | 4.0 Low energy + aptX |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Zoom (digitaalinen) | 3x |
| Lisätieto | Automaattinen tarkennus |
| Lisäkamera | |
| Pikselimäärä | 720 pikseliä |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | 3GP, 3GP2, M4A, M4V, MOV, MP4, MKV, MPEG-4, AVI, ASF, WMV, WMA, MP3, MKA, AAC, AMR, F4V, WAV, MP2PS, MP2TS, AWB, OGG, FLAC |
| Musiikin kuunteluaika | 54 h |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | MicroSD, 128 GB asti |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 128 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 1 800 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 64 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 2 000 |
| Päänäyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 4,2 tuumaa |
| Resoluutio | 768 x 1 280 px |
| Resoluutio (leveys) | 768 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 280 px |
| Mitat | |
| Pituus | 131 mm |
| Leveys | 65,6 mm |
| Paksuus | 9,5 mm |
| Paino | 140 g |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Muu käyttöjärjestelmä | Blackberry 10 OS |
| Videon tallennus | |
| Videon laatu | HD, Full HD |
| Videon tarkkuus | 1080 p |
| Videon toistoaika (h) | 8 |