| Valmistaja | Bosch |
| Tuetut muistikorttityypit | Supports up to 32 GB microSDHC / 2 TB microSDXC card. (An SD card of Class 6 or higher is recommended for HD recording) |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 20 000 Mt |
| Mitat | |
| Paino | 1 102 g |
| Leveys | 145 mm |
| Korkeus | 131 mm |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | Horizontal field of view 35.3° - 105.5° Vertical field of view 19.7° - 55.4° |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| IR-valo | On |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10M / 100M |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 6,3 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 3,8 |