| Valmistaja | Bosch |
| Mitat | |
| Leveys | 12 cm |
| Korkeus | 15 cm |
| Syvyys | 30 cm |
| Paino | 1,8 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |
| Tekniset tiedot | |
| Teho | 2 000 W |
| Kalkinpoistomekanismi | On |
| Höyryteho | 20 g/min |
| Tiputtamaton kaatojärjestelmä | On |
| Vesisäiliön tilavuus | 350 ml |
| Silitysraudan pohja | Emaloitu |
| Pystysuuntainen silitys | On |
| Termostaatin säätö | On |
| Suihkepainike | On |
| Johdon pituus | 1,9 m |
| Höyrysuihku | 180 g/min |
| Pystyhöyrytys | On |
| Kosteutussuihku | On |