| Valmistaja | Bosch |
| Tuetut muistikorttityypit | Supports up to 32 GB microSDHC / 2 TB microSDXC card (An SD card of Class 6 or higher is recommended for HD recording) |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | 89° x 50° (NPC-20012) 75° x 56° (NPC-20002) |
| IR-valo | On |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 32 000 Mt |
| Mitat | |
| Pituus | 109 mm |
| Leveys | 65 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Paino | 89 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 Base-T/Base-TX |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 4,66 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2,65 |