| Valmistaja | Bosch |
| Ajastin | On |
| Lapsilukko | On |
| Kapasiteetti | 6 kg |
| Energialuokka | A+++ EU |
| Linkoustulos | C EU |
| Linkousnopeus | 1 200 rpm |
| Äänenvoimakkuus | 78 db |
| Pikaohjelma | On |
| Rypistymisenesto-ohjelma | On |
| Villaohjelma | On |
| Silkkiohjelma | On |
| Säädettävät jalat | On |
| Vaahdontunnistus | On |
| Jäännöskosteus | 62 % |
| Esipesu | On |
| Tahranpoisto-ohjelma | On |
| Hienopesu-ohjelma | On |
| Käsinpesuohjelma | On |
| Tehohuuhtelu | On |
| Ylivuotosuoja | On |
| Energiansäästö-ohjelma | On |
| Edestätäytettävä | On - |
| Viivästetty käynnistys | On |
| Mitat | |
| Leveys | 60 cm |
| Korkeus | 85 cm |
| Syvyys | 55 cm |
| Paino | 66 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |