| Valmistaja | Braun |
| Mitat | |
| Leveys | 15 cm |
| Korkeus | 13 cm |
| Syvyys | 30 cm |
| Paino | 1 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |
| Tekniset tiedot | |
| Teho | 2 800 W |
| Kalkinpoistomekanismi | On |
| Höyryteho | 50 g/min |
| Tiputtamaton kaatojärjestelmä | On |
| Pystysuuntainen silitys | On |
| Termostaatin säätö | On |
| Suihkepainike | On |
| Johdon pituus | 3 m |
| Höyrysuihku | 230 g/min |
| Pystyhöyrytys | On |
| Kosteutussuihku | On |