| Valmistaja | Brother |
| Takuu | 24kk |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.brother.fi/printers/all-in-one-inkjet/dcp-j785dw |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 457 mm |
| Korkeus | 249 mm |
| Syvyys | 497 mm |
| Paino | 8,4 kg |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 3,5 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 19 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,2 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Tarkkuus | 1200x2400 dpi |