| Valmistaja | Brother |
| Takuu | 36kk |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | mustavalkolaser |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 267 mm |
| Korkeus | 398,5 mm |
| Syvyys | 409 mm |
| Paino | 9,7 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 26 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 26 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 2400 x 600 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 60 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 6,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 480 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 1,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 8,5 s |