| Valmistaja | brother |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 340 mm |
| Korkeus | 189 mm |
| Syvyys | 238 mm |
| Paino | 5,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Linux | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 10 s |