| Valmistaja | Brother |
| Valmistajan tuotesivu | support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=hl3142cw_eu |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 410 mm |
| Korkeus | 240 mm |
| Syvyys | 465 mm |
| Paino | 17,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 18 sivua/min |
| Väri | 18 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 60 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 0,57 |
| Virrankäyttö (huippu) | 335 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,05 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |