| Valmistaja | Brother |
| Valmistajan tuotesivu | welcome.brother.com/sg-en/products-services/multi-function-centres/MFC-1910W.tab2.html |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 385 mm |
| Korkeus | 283 mm |
| Syvyys | 340 mm |
| Paino | 8,2 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 10 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 20 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 600x1200 dpi |
| Skannaus sähköpostiin | On |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 32 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 50 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (huippu) | 390 |