| Valmistaja | Brother |
| Valmistajan tuotesivu | support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=mfcj4420dw_us_eu |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 480 mm |
| Korkeus | 188 mm |
| Syvyys | 274 mm |
| Paino | 9,5 kg |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 20 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 5 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 23 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,04 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 214x295mm |