| Valmistaja | Brother |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 289 mm |
| Korkeus | 188 mm |
| Syvyys | 480 mm |
| Paino | 9,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 22 sivua/min |
| Väri | 20 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 12 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 9 kopiota/min |
| Tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |