| Valmistaja | Brother |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 480 mm |
| Korkeus | 188 mm |
| Syvyys | 290 mm |
| Paino | 9,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 35 sivua/min |
| Väri | 27 sivua/min |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 2400 x 2400 dpi |
| Arkinsyöttölaite | On |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |