| Valmistaja | Brother |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 411 mm |
| Korkeus | 227 mm |
| Syvyys | 474 mm |
| Paino | 8,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 27 sivua/min |
| Väri | 10 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 20 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 6 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 3 kopiota/min |
| Tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Muisti | |
| Vakio | 128 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 3,5 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 19 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,2 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |