| Valmistaja | Brother |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Mustesuihku | On |
| Väri | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 345 mm |
| Korkeus | 308 mm |
| Syvyys | 490 mm |
| Paino | 14,5 kg |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a3 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 12 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 9 kopiota/min |
| Tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 2400 x 2400 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 5,5 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 32 |