| Valmistaja | Brother |
| LCD-näyttö | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 420 mm |
| Korkeus | 172 mm |
| Syvyys | 341 mm |
| Paino | 8,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 27 sivua/min |
| Väri | 22 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 6 kopiota/min |
| Kopiointinopeus (väri) | 6 kopiota/min |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Värisyvyys | 24 bit |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |