| Valmistaja | Brother |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 599 mm |
| Korkeus | 1 047 mm |
| Syvyys | 526 mm |
| Paino | 29,2 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 50 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 1 090 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 1 024 Mt |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 7,5 s |