| Valmistaja | Brother |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 435 mm |
| Korkeus | 539 mm |
| Syvyys | 526 mm |
| Paino | 27,9 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 31 sivua/min |
| Väri | 31 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 31 kopiota/min |
| Kopiointinopeus (väri) | 31 kopiota/min |
| Tarkkuus | 1200x600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 19200x19200 dpi |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 70 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 10 |
| Virrankäyttö (huippu) | 580 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,03 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 15 s |