| Valmistaja | Buffalo |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 79 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Syvyys | 115 mm |
| Paino | 1 200 g |
| Väri | |
| Musta | On |
| Kirjoitusnopeus | |
| CD-R (max) | 48x |
| CD-RW (max) | 40x |
| DVD+R (max) | 12x |
| DVD-RW (max) | 12x |
| DVD+RW (max) | 12x |
| DVD-RAM (max) | 5x |
| DVD+R DL (max) | 12x |
| DVD-R DL (max) | 12x |
| DVD-R (max) | 12x |
| BD-R | 12x |
| BD-R DL | 12x |
| BD-R LTH | 6x |
| Lukunopeus | |
| CD | 48x |
| DVD | 16x |
| Blu-ray | 16x |
| Asennustapa | |
| Ulkoinen | On |
| Pystyasennus | On |
| Vaaka-asennus | On |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |