| Valmistaja | Buffalo |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Kiintolevyjen määrä | 1 |
| Mitat | |
| Pituus | 200 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Paino | 1 400 g |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 18 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Liitännät | |
| USB 3.0 | On |