| Valmistaja | Candy |
| Ajastin | On |
| Lapsilukko | On |
| Kapasiteetti | 4 kg |
| Energialuokka | A+ EU |
| Pesutulos | A EU |
| Linkoustulos | C EU |
| Linkousnopeus | 1 100 rpm |
| Äänenvoimakkuus | 80 db |
| Pikaohjelma | On |
| Villaohjelma | On |
| Silkkiohjelma | On |
| Säädettävät jalat | On |
| Vaahdontunnistus | On |
| Esipesu | On |
| Käsinpesuohjelma | On |
| Tehohuuhtelu | On |
| Ylivuotosuoja | On |
| Elektroninen ohjelmavalitsin | On |
| Energiansäästö-ohjelma | On |
| Edestätäytettävä | On - |
| Mitat | |
| Leveys | 51 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Syvyys | 44 cm |
| Paino | 49 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 2 vuotta |