| Valmistaja | Canon |
| Videokamera | On |
| Analogi-digitaalimuunnin | On |
| Ohjelmoitu automaattivalotus | Täysautomaatti, automaatti, valotusajan esivalinta, himmenninaukon esivalinta, käsisäätö, kohdevalo, Night-ohjelma |
| Vastavalon korjaus | On |
| Itselaukaisin | On |
| Kaukosäädin | On |
| Kenno | |
| Teholliset pikselit | 4:3: 3 x 410 000 16:9: 3 x 550 000 |
| Suodin | Riippumaton RGB-päävärisuodatin |
| Tyyppi | 3CCD 1/3", Progressive Scan |
| Objektiivi | |
| Kuvanvakain | Optinen |
| Lähin tarkennusetäisyys | 20 mm |
| Valovoima | F 1,6 |
| Polttoväli | 108 mm |
| Zoom (optinen) | 20x |
| Valkotasapaino | |
| Asetus/esiasetus | On |
| Automaattinen | On |
| Näyttö | |
| Käsisäätö | Kirkkaus |
| Pikselimäärä | 200 000 pikseliä |
| Koko | 2 tuumaa |
| Ääni | |
| Tallennustason käsisäätö | On |
| Järjestelmä | PCM-digitaalistereo 16 bittiä, 48 kHz, 2 kanavaa 12 bittiä, 32 kHz, 4 kanavaa |
| Liitännät | |
| Analoginen sisääntulo | On |
| DV | On |
| AV | On |
| Mikrofoni | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| S-Video | On |
| Varusteluisti | |
| Lisätieto | Monitoiminen varusteluisti |
| Akku | |
| Enimmäistallennusaika | 230 min |
| Pitkäkestoinen akku | BP-945 |
| Toimitukseen sisältyvä akku | BP-930 |
| Mitat | |
| Leveys | 225 mm |
| Korkeus | 220 mm |
| Syvyys | 496 mm |
| Paino | 2 410 g |