| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/3.5-5.6 |
| Linssin polttoväli | 24-105mm |
| Rakenne | 17 elementtiä 13 ryhmässä |
| Suodinkierteet | 77 mm |
| Tuotekuvaus | Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM on monipuolinen zoom-objektiivi Canonin täyden kennon sekä APS-C kennon järjestelmäkameroille.Objektiivin laaja polttoväli sopii hyvin sekä henkilö- ja muotokuvien kuvaamisen kuin myös maisemakuvaamiseen.STM -tarkennusmoottori soveltuu hyvin videokuvaamiseen nopean ja lähes äänettömän tarkennuksen ansiosta.IS -kuvanvakaajan ansiosta saat teräviä kuvia käsivaraltakin kuvattaessa. |
| Mitat | |
| Paino | 525 g |
| Pituus | 104 mm |
| Halkaisija | 83,4 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Superzoom | On |
| Kiinnitys | |
| Canon EF | On |