| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 2 |
| Linssin polttoväli | 35 |
| Tarkennusetäisyys | 24 cm |
| Suurennus | 0,24 |
| Rakenne | 10 elementtiä 8 ryhmässä |
| Täyskoon kenni | On |
| Himmenninlevyjä | 8 |
| Suodinkierteet | 67 mm |
| Tuotekuvaus | Valovoimainen 35 mm:n kiinteäpolttovälinen objektiivi kuvaamiseen käsivaralta heikossa valaistuksessa Neljän askeleen kuvanvakaimella varustettu valovoimainen 35 mm:n kiinteäpolttovälinen objektiivi, joka sopii erinomaisesti kuvaamiseen heikossa valaistuksessa. Objektiivissa on tarkka ja nopea ultraäänitarkennus sekä erinomaisen kuvanlaadun tuottava asfäärinen linssielementti. |
| Mitat | |
| Paino | 335 g |
| Pituus | 62,6 mm |
| Halkaisija | 77,9 mm |
| Objektiivin kotelo | |
| Malli | LP1116 |
| Ominaisuudet | |
| USM (UltraSonic Motor) | On |
| IS (Image Stabilization) | On |
| Suurennus loittorenkaalla | |
| EF12 | On |
| EF25 | On |
| Kiinnitys | |
| Canon EF | On |