| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4-5.6 |
| Linssin polttoväli | 11-22mm |
| Rakenne | 12 elementtiä 9 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 55 mm |
| Tuotekuvaus | Ultralaajakulmainen 11–22 mm:n EF-M-zoom-objektiivi Pienikokoinen sisäänvetäytyvä objektiivi Vakaa ja hiljainen STM-tarkennus videokuvauksessa Vakaa videokuva dynaamisen kuvanvakaimen ansiosta 3 askelen optinen kuvanvakain Erinomainen kuvanlaatu Lyhin tarkennusetäisyys 0,15 m Käsitoiminen tarkennusrengas |
| Mitat | |
| Paino | 220 g |
| Pituus | 58,2 mm |
| Halkaisija | 60,9 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom laajakulma | On |