| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Mitat | |
| Paino | 8 kg |
| Leveys | 372 mm |
| Korkeus | 303 mm |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 18 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 30 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 50-200% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 11,8 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Tarkkuus | 600 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |