| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 403 mm |
| Korkeus | 317 mm |
| Syvyys | 377 mm |
| Paino | 12,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 33 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 250 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Muisti | |
| Vakio | 1 024 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 12,1 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 150 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6 s |