| Valmistaja | Canon |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 476 mm |
| Korkeus | 379 mm |
| Syvyys | 469 mm |
| Paino | 21 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 27 sivua/min |
| Väri | 27 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |