| Valmistaja | canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Lämpenemisaika | 20 s |
| Laser | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 406 mm |
| Korkeus | 255 mm |
| Syvyys | 454 mm |
| Paino | 16,6 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 14 sivua/min |
| Väri | 14 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 125 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 64 Mt |
| Enimmäismäärä | 64 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 10 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 0,9 |
| Virrankäyttö (huippu) | 800 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 18 s |
| Paperin paino | |
| Maksimi | 220 g/m² |
| Minimi | 60 g/m² |