| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Mustavalko | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 473 mm |
| Korkeus | 431 mm |
| Syvyys | 473 mm |
| Paino | 19,2 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 33 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 300 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 150 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 33 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 999 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Skannausominaisuudet | |
| Interpoloidut | 9600x9600 dpi |
| Optinen tarkkuus | 600x600 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x356 |
| Skannaus USB-massamuistille | On |
| Skannaus FTP:lle | On |
| Optinen tekstintunnistus (OCR) | On |
| Skannaus sähköpostiin | On |
| Arkinsyöttölaite | On |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 9,4 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 160 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |