| Valmistaja | CANON |
| Virtalähde | AC 100?240 V (50/60 Hz) |
| Ohjelmisto | ISIS / TWAIN -ajuri (Windows 2000/ XP Pro/ XP Home/ Vista) Capture Perfect 3.0 Adobe Acrobat 8 Standard Scansoft Paperport SE Nuance Omnipage SE Presto Bizcard Reader 5 SE |
| Optinen tarkkuus | 600 dpi |
| Skannausnopeus (värit) | 200 dpi: 20 sivua/min (yksipuolinen): 40 kuvaa/min (kaksipuolinen) |
| Skannausnopeus (harmaasävyt) | 200 / 300 dpi: 20 sivua/min (yksipuolinen): 40 kuvaa/min (kaksipuolinen) |
| Skannausnopeus (mustavalko) | 200 / 300 dpi: 20 sivua/min (yksipuolinen): 40 kuvaa/min (kaksipuolinen) |
| Tyyppi | |
| Asiakirjaskanneri | On |
| Mitat | |
| Pituus | 490 mm |
| Leveys | 298 mm |
| Paksuus | 245 mm |
| Paino | 2,4 kg |
| Asiakirjan enimmäiskoko | |
| Korkeus | 356 mm |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 16 W |