| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | Canon Bubble-jet |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 723 mm |
| Korkeus | 285 mm |
| Syvyys | 433 mm |
| Paino | 32 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 0,16 sivua/min |
| Väri | 0,16 sivua/min |
| Muisti | |
| Vakio | 1 024 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 2,5 |
| Virrankäyttö (huippu) | 37 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,4 |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a2 |