| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Laser | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 545 mm |
| Korkeus | 475,3 mm |
| Syvyys | 457 mm |
| Paino | 23,7 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 35 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 600 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 100 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 35 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 999 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Linux | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 512 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 15 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 2 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 500 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 300x600 dpi |
| Skannaus USB-massamuistille | On |
| Skannaus FTP:lle | On |
| Optinen tekstintunnistus (OCR) | On |
| Skannaus sähköpostiin | On |