| Valmistaja | canon |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | mustavalkolaser |
| Laser | On |
| Väri | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 560 mm |
| Korkeus | 633 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Paino | 44,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 30 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 550 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 250 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 30 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 999 kpl |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Muisti | |
| Vakio | 512 Mt |
| Enimmäismäärä | 512 Mt |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 43 |
| Virrankäyttö (virransäästötila) | 8,5 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 600 |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 600x600 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x356 |
| Skannaus USB-massamuistille | On |
| Skannaus FTP:lle | On |
| Optinen tekstintunnistus (OCR) | On |
| Skannaus sähköpostiin | On |
| Skannaus tiedostopalvelimelle | On |
| Skannaus verkkoon | On |