| Valmistaja | Canon |
| Takuu | 12kk |
| Prosessori | 400 mhz |
| LCD-näyttö | On |
| Erilliset mustesäiliöt | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värilaser |
| Lämpenemisaika | 60 s |
| Monitoimitulostin | On |
| Mustesuihku | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 546 mm |
| Korkeus | 632 mm |
| Syvyys | 527 mm |
| Paino | 43,3 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 28 sivua/min |
| Väri | 21 sivua/min |
| Mustavalkoinen (vedoslaatu) | 28 sivua/min |
| Väri (vedoslaatu) | 21 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 850 arkkia |
| Paperitasojen määrä | 1 kpl |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperitasojen enimmäismäärä | 3 kpl |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 28 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 21 kopiota/min |
| Tarkkuus | 600x600 dpi |
| Tulostuksen resoluutio | |
| Maksimi | 2400x600 dpi |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 12,5 s |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (huippu) | 1 210 |
| Paperin paino | |
| Minimi | 60 g/m² |