| Valmistaja | Canon |
| Kosketusnäyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 32x |
| Zoom (digitaalinen) | 1 140x |
| Valovoima | f/1.8-4.5 |
| Kuvanvakain | Optinen |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 32,5 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 1 232 mm |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT LCD |
| Koko | 3 tuumaa |
| Pikselimäärä | 230 000 pikseliä |
| Kenno | |
| Suodin | Bayer-kuviosuodin |
| Pikseleitä kaikkiaan | 3,28 mpix |
| Teholliset pikselit | 2,07 |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | BP-727 |
| Akun kestoaika | 195 min |
| Maksimi | 195 min |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | MP4, AVCHD, 1 920 px, 1 080 px, 50p fps, 28 Mb/s |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 50p fps |
| Tallennusnopeus | 28 Mb/s |
| Mitat | |
| Leveys | 53 mm |
| Korkeus | 58 mm |
| Syvyys | 116 mm |
| Paino | 235 g |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| AV | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | SDXC |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen | On |
| Kasvontunnistus | On |