| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 463 mm |
| Korkeus | 351 mm |
| Syvyys | 394 mm |
| Paino | 12,9 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 24 sivua/min |
| Väri | 15,5 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 500 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 22 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 11,5 kopiota/min |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,9 |
| Virrankäyttö (huippu) | 27 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,2 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Värisyvyys | 24 bit |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 6 s |