| Valmistaja | Canon |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 463 mm |
| Korkeus | 351 mm |
| Syvyys | 394 mm |
| Paino | 12,9 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 24 sivua/min |
| Väri | 16 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 50 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 50 arkkia |
| Paperin vastaanottokapasiteetti | 50 arkkia |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 22 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 11,5 kopiota/min |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x1200 dpi |
| Värisyvyys | 48 bit |
| Ensimmäisen sivun tulostus | |
| Mustavalko | 12 s |