| Valmistaja | canon |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Mustesuihku | On |
| Mitat | |
| Paino | 6,6 kg |
| Korkeus | 128 mm |
| Syvyys | 368 mm |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 15 sivua/min |
| Väri | 15 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 125 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 2,1 |
| Virrankäyttö (huippu) | 24 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| WLAN | On |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |