| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustavalko | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 449 mm |
| Korkeus | 152 mm |
| Syvyys | 304 mm |
| Paino | 5,4 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 9,9 sivua/min |
| Väri | 5,7 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,4 |
| Virrankäyttö (huippu) | 16 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,1 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x297 |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Kopiointinopeus (mv) max | 2,7 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 21 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 2,7 kopiota/min |