| Valmistaja | canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 12/2015, Hyvä ostos, http://www.kotimikro.fi |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 435 mm |
| Korkeus | 189 mm |
| Syvyys | 295 mm |
| Paino | 5,9 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 8,8 sivua/min |
| Väri | 4,4 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 3,6 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 3,6 kopiota/min |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 98 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,9 |
| Virrankäyttö (huippu) | 7 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x297 |
| Värisyvyys | 48 bit |