| Valmistaja | canon |
| Erilliset mustesäiliöt | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tulostustekniikka | värimustesuihku |
| Mustesuihku | On |
| Väri | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 689 mm |
| Korkeus | 215 mm |
| Syvyys | 385 mm |
| Paino | 20 kg |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 150 arkkia |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 2,3 |
| Virrankäyttö (huippu) | 19 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,3 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |