| Valmistaja | Canon |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Ethernet | On |
| Mitat | |
| Leveys | 438 mm |
| Korkeus | 190 mm |
| Syvyys | 351 mm |
| Paino | 8 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 15 sivua/min |
| Väri | 10 sivua/min |
| Paperinkäsittely | |
| Paperikapasiteetti | 100 arkkia |
| Kaksipuoleinen tulostus | On |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |
| Arkinsyöttölaitteen kapasiteetti | 20 arkkia |
| Toiminnot | |
| Faksi | On |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Kopiointinopeus (mv) max | 6,5 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 6,5 kopiota/min |