| Valmistaja | Canon |
| LCD-näyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mustesuihku | On |
| Monitoimitulostin | On |
| Liitettävyys | |
| WLAN | On |
| USB | On |
| Mitat | |
| Leveys | 372 mm |
| Korkeus | 126 mm |
| Syvyys | 315 mm |
| Paino | 5,5 kg |
| Tulostusnopeus | |
| Mustavalkoinen | 12,6 sivua/min |
| Väri | 9 sivua/min |
| Kopiointiominaisuudet | |
| Suurennus/pienennys | 25-400% |
| Kopiointinopeus (mv) max | 6 kopiota/min |
| Kopioiden enimmäismäärä | 99 kpl |
| Kopiointinopeus (väri) | 6 kopiota/min |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 1,6 |
| Virrankäyttö (huippu) | 12 |
| Virrankäyttö (pois päältä) | 0,2 |
| Toiminnot | |
| Tulostus | On |
| Skannaus | On |
| Kopiointi | On |
| Skannausominaisuudet | |
| Optinen tarkkuus | 1200x2400 dpi |
| Asiakirjan enimmäiskoko | 216x297 |
| Värisyvyys | 24 bit |
| Paperinkäsittely | |
| Maksimi paperiarkin koko | a4 |