| Valmistaja | Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ohjeluku | 60 |
| Sääsuojaus | On |
| Orjatoiminto | On |
| Mitat | |
| Pituus | 122,7 mm |
| Leveys | 78,7 mm |
| Korkeus | 143,2 mm |
| Paino | 435 g |
| Zoom-alue | |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 20 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 200 mm |
| Valonhajoitin | On |
| Salamapään kääntyvyys | |
| Ylös | 90 astetta |
| Oikea | 180 astetta |
| Vasen | 180 astetta |
| Alas | 7 astetta |