| Valmistaja | Canon |
| Zoom (optinen) | 10x |
| Zoom (digitaalinen) | 1,5x |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Tuotekuvaus | Canon XF100 on pienikokoinen videokamera, jossa on MPEG-2, 50 Mbps:n nopeus ja Full HD 4:2:2 -koodekki. Tallennus CF-kortille, ammattimainen ääni ja mukautettavuus takaavat monipuoliset käyttömahdollisuudet. |
| Objektiivi | |
| Digitaalinen zoom | 1,5 |
| Polttoväli (35mm vastaava) | 30,4-304 mm |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | CF |
| Näyttö | |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Pikselimäärä | 920 000 pikseliä |
| Kenno | |
| Pikseleitä kaikkiaan | 2,37 mpix |
| Teholliset pikselit | 2,07 |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | BP-925 |
| Pitkäkestoinen akku | BP-930, BP-945, BP-950G, BP-970G, BP-955, BP-975 |
| Mitat | |
| Leveys | 139 mm |
| Korkeus | 191 mm |
| Syvyys | 268 mm |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| AV | On |
| Tarkennus | |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen | On |
| Valkotasapaino | |
| Asetus/esiasetus | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Lisävarusteet | |
| Verkkolaite | CA-920 |
| Tallennustilat | |
| Tallennusnopeus | 50 Mbps: 1 920 x 1 080 / 50i, 25p; 1 280 x 720 / 50p, 25p; 35 Mbps: 1 920 x 1 080 / 50i, 25p; 1 280 x 720 / 50p, 25p; 25 Mbps: 1 440 x 1 080 / 50i, 25p |