| Valmistaja | Canon |
| Zoom (optinen) | 18x |
| Zoom (digitaalinen) | 1,5x |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Tuotekuvaus | OminaisuudetMPEG-2 MXF -tallennus CF-korteille jopa 50 Mbps:n nopeudella (4:2:2) Kattava epälineaarisen editoinnin tuki L-sarjan 18x laajakulmaobjektiivi Kolme 1/3-tyypin Full HD -CMOS-kennoa HD-SDI, aikakoodi, Genlock 10,1 cm:n nestekidenäyttö (1,23 megapikseliä) ja 1,3 cm:n etsin (1,55 megapikseliä) Vaihdettava kuvataajuus |
| Objektiivi | |
| Digitaalinen zoom | 1,5 x |
| Valovoima | f/1,6-22 |
| Suodattimen halkaisija | 82 mm |
| Polttoväli (35mm vastaava) | 29,3-527,4 mm |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | CF |
| Videokuvan tallennus | On |
| Näyttö | |
| Koko | 4 tuumaa |
| Pikselimäärä | 1 230 000 pikseliä |
| Kenno | |
| Pikseleitä kaikkiaan | 2,37 mpix |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | BP-955 |
| Pitkäkestoinen akku | BP-975 |
| Mitat | |
| Leveys | 180 mm |
| Korkeus | 192 mm |
| Syvyys | 394 mm |
| Paino | 2 700 g |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| Tarkennus | |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen | On |
| Valkotasapaino | |
| Asetus/esiasetus | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Lisävarusteet | |
| Verkkolaite | CA-920 |
| Tallennustilat | |
| Tallennusnopeus | 0 Mbps: 1 920 x 1 080 / 50i, 25p; 1 280 x 720 / 50p, 25p; 35 Mbps: 1 920 x 1 080 / 50i, 25p; 1 280 x 720 / 50p, 25p; 25 Mbps: 1 440 x 1 080 / 50i, 25p |